Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa uytkownika

HasoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
6544241

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I KRASNOLUDKI w Oleśnie

Już po raz drugi na scenie świetlicy Urzędu Gminy w Oleśnie wystąpił Teatrzyk Szkolny ze Szkoły Podstawowej w Ćwikowie, prowadzony przez Panią Anetę Dymon. Tym razem młodzi aktorzy zaprezentowali bajkę pt. "Królewna Śnieżka i krasnoludki" w wersji nowoczesnej, czyli ze sporą dozą humoru. Spektakl został wystawiony dwukrotnie w dnia 17 stycznia 2008 r dla uczniów Przedszkoli w Oleśnie i Zalipiu oraz uczniów Szkół Podstawowych w Dąbrówkach Breńskich, Pilczy Żelichowskiej i Wielopolu. Dnia 24 stycznia 2008 r. przedstawienie obejrzeli uczniowie Szkoły Podstawowej w Oleśnie. Spektakl spotkał się z miłym przyjęciem ze strony dzieci, nauczycieli oraz władz samorządowych - Wójta Gminy Pana Witolda Morawca i Sekretarza Urzędu Gminy Pana Janusza Platy, który po ostatnim występie podziękował młodym aktorom za wspaniałą inscenizację. Fotografie z występu w galerii zdjęć.

XIII Gminny Konkurs Recytatorski

Dnia 27 kwietnia 2007 roku w świetlicy UG w Oleśnie odbył się XIII Gminny Konkurs Recytatorski, do którego przystąpiło łącznie 46 uczniów miejscowych szkół i przedszkoli. Organizatorami imprezy byli Wójt Gminy Olesno i Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie. W związku z obchodami w maju rocznicy urodzin Władysława Stanisława Reymonta, a w listopadzie 100 rocznicy śmierci Stanisława Wyspiańskiego podjęto tematykę ludową, utwory opiewające rodzimą wieś i piękno polskiej przyrody oraz teksty twórców lokalnych. Recytacje oceniała komisja w składzie: Przewodnicząca Jadwiga Kusior oraz Członkowie Marta Warias; Wanda Chlastawa; Marek Nowak; Ludwika Chlastawa. Po wysłuchaniu wszystkich utworów, Jury postanowiło przyznać I /równorzędne/ miejsca wszystkim najmłodszym uczestnikom z I Kategorii wiekowej, czyli przedszkolakom, a w pozostałych kategoriach wyróżniła następujące osoby:
II Kategoria wiekowa - uczniowie klas I-III
I miejsce Agnieszka Morawiec
II miejsce Joanna Dymon
III miejsce Marcelina Woziwoda
Wyróżnienie Kamil Janiszewski
III Kategoria wiekowa - uczniowie klas IV-VI
I miejsce Katarzyna Kiwior
II miejsce Piotr Skowron
III miejsca równorzędne Justyna Garbarz i Jan Łączyński IV Kategoria wiekowa - uczniowie Gimnazjum
I miejsce Wioletta Wątroba
II miejsce Anna Krok
III miejsce Wioleta Pulnik
V Kategoria wiekowa - uczniowie ZSP w Brniu
I miejsce Anna Senczyszyn
II miejsce Wojciech Garbarz.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i okolicznościowe dyplomy, które wręczył Wójt Gminy Witold Morawiec.

Zajęcia wakacyjne

Od 20 lipca 2007 r w ramach programu "Leader+", prowadzone są warsztaty rękodzieła ludowego, których organizatorem jest Stowarzyszenie "Powiśle Dąbrowskie".Zajęcia odbywają się w każdy wtorek i piątek w godz. od 13.00 do 16.00 w świetlicy Urzędu Gminy w Oleśnie. Uczestnicy mogą miło spędzić czas oraz nabyć praktyczne umiejętności w tym z zakresu: zdobnictwa tradycyjnymi motywami "zalipiańskimi" na drewnianych i glinianych przedmiotach oraz wyrobu biżuterii.

Występ Teatrzyku BAMBOLA

Dnia 16 maja 2007 r. w świetlicy Urzędu Gminy w Oleśnie wystąpił Teatrzyk Lalkowy "Bambola", działający przy Szkole Podstawowej w Ćwikowie prowadzony przez Panią Anetę Dymon. Teatrzyk przedstawił spektakl pt. "Zaklęta góra", w którym wystąpili uczniowie: Magdalena Baran, Agata Dziarmaga, Wernika Karyta, Natalia Morawiec, Patrycja Plata, Klaudia Golemo, Anna Kozaczka, Barbara Węgiel, Krzysztof Dojka, Dominik Garncarz, Mateusz Smoła, Jakub Węgiel. Nagłośnienie udostępniła SP w Oleśnie, a nad obsługą sprzętu czuwał Pan Marcin Pasek. Spektakl wystawiany trzykrotnie obejrzeli uczniowie Predszkoli w Oleśnie i Zalipiu oraz Szkół Podstawowych w Oleśnie, Dąbrówkach Breńskich i Wielopolu.

Warsztaty plastyczne


Dnia 03 grudnia 2007 roku w świetlicy Urzędu Gminy w Oleśnie, po raz kolejny odbyły się warsztaty plastyczne dla uczniów Przedszkola Publicznego w Oleśnie. Tym razem dzieci wykonywały kwiaty z bibuły. Warsztaty przeprowadziła Pani Helena Lelek - Kierownik Filii Bibliotecznej w Zalipiu. Zdjęcia z warsztatów w galerii zdjęć.

Zakup książek ze środków Biblioteki Narodowej

W 2007 roku po raz kolejny biblioteka otrzymała dotację na zakup książek w ramach Programu Operacyjnego "PROMOCJA CZYTELNICTWA" ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w wysokości 6 630,00. Otrzymane środki przeznaczono na uzupełnienie księgozbioru podręcznego, zakup lektur szkolnych oraz literatury pięknej dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

XVI Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka

W dniu 16 października 2006 r. odbyło się spotkanie autorskie z Jolantą Nowak-Węklarową zorganizowane w ramach obchodów XVI Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej - Dzień Dąbrowski. Spotkanie odbyło się w świetlicy Urzędu Gminy w Oleśnie o godzinie 11.30. Organizatorami byli Wójt Gminy Olesno i Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie. Impreza sponsorowana była przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej.

Program promocji czytelnictwa

W ramach programu Promocja czytelnictwa - priorytet 1 "Rozwój księgozbiorów bibliotek" w roku 2006 decyzją Zespołu Sterującego ds. Rozwoju księgozbiorów bibliotek, Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie przyznano kwotę 6 500 zł na zakup nowości wydawniczych.
Wygenerowano w sekund: 0.02
6,544,241 Unikalnych wizyt