Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa uytkownika

HasoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
6544270

Rozmowy damsko-męskie w Kinie za Rogiem

KINO ZA ROGIEM
1 marca 2019 roku najwięksi miłośnicy naszego małego kina zostali zaproszeni do wspólnego świętowania. Te uroczyste spotkania w Kinie za Rogiem w Oleśnie to nasza nowa tradycja, której już od dwóch lat towarzyszy hasło „Rozmowy damsko-męskie”.

Tym razem na dobry początek odbyła się pełna doskonałego humoru projekcja filmu pt. „Juliusz”. Wyreżyserowany przez Aleksandra Pietrzaka obraz, do którego scenariusz napisali Kacper Ruciński i Abelard Giza, wywołał salwy szczerego śmiechu. Oczywiście widzowie nie powstrzymywali się również przez zabawnymi komentarzami, co jeszcze bardziej wzmagało atmosferę radości. Po seansie grono zaproszonych gości nieco się powiększyło i wszyscy zostali zaproszeni do sali bibliotecznej, gdzie czekały dalsze atrakcje.
Święto kina to przede wszystkim święto wszystkich widzów, którzy regularnie odwiedzają nasze kino. Przez cały 2018 rok prowadzony był ranking, który pozwolił wyłonić czworo najbardziej aktywnych kinomanów. Z ogromną przyjemnością informujemy, że na zaszczytne miano Najlepszych Widzów 2018 roku zasłużyli:
- Beata Szopa
- Agata Wrona
- Stanisław Kosiek
- Maciej Wrona

Najaktywniejsi widzowie Kina za Rogiem w Oleśnie nagrodzeni zostali pamiątkowymi statuetkami, które wręczył Przewodniczący Rady Gminy, Andrzej Szczebak.

Spotkanie było również doskonałą okazją, aby ogłosić wyniki prowadzonego przez cały ubiegły rok konkursu na Najlepszego Czytelnika. O to miano ubiegać się mogli wszyscy dorośli czytelnicy zarejestrowani w bibliotece głównej w Oleśnie oraz w Filii Bibliotecznej w Ćwikowie. W kategorii dorosłych wyłoniono 10 osób, które wypożyczyły najwięcej książek, a tym samym zdobyły tytuł Najlepszego Czytelnika 2018 roku:
1. Krystyna Bednarz
2. Justyna Starzec
3. Krystyna Hawełka
4. Halina Drewniana
5. Józefa Ząbek
6. Jan Janik
7. Zofia Zych
8. Aneta Dymon
9. Maria Szado
10. Halina Szczygieł

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy okolicznościowe oraz nagrody książkowe, które w imieniu Wójta Gminy Olesno wręczył Sekretarz Gminy, Janusz Plata.

Po tych niezwykle miłych i wzruszających chwilach, nadszedł czas na dalszą część spotkania, czyli występ amatorskiego Teatru „Radosny Senior” działającego przy Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie. Komedia kryminalna pt. „Pensjonat pod brzozą” wprowadziła nas w świat drobnych intryg, romansów oraz plotek krążących wśród personelu i gości pensjonatu, w którym dochodzi do scen miłości, zazdrości, a w końcu także do… przestępstwa. Zabawne dialogi, świetna gra aktorska oraz poszukiwanie sprawcy, w które zaangażowana została również publiczność – tak w skrócie można opisać występ Grupy Teatralnej ze Szczucina.

Zarówno film, jak i spektakl wprawiły nas w doskonałe humory. I w takiej atmosferze przeszliśmy do ostatniej części spotkania, czyli pełnych śmiechu i życzliwości rozmów damsko-męskich przy kawie i słodkich domowych wypiekach. Tym razem o nasze podniebienia zatroszczyły się: Małgorzata Boduch, Władysława Cabaj, Ewa Cierniak, Halina Dojka, Beata Dziedzic, Krystyna Hereśniak, Dorota Huczek, Anna Jurczyk, Urszula Kaczmarska, Anna Owca, Anna Plata, Dorota Skowron, Teresa Szczebak, Zofia Węgiel, Agnieszka Ziemian i Marta Żołądź. Wszystkim naszym cudownym przyjaciółkom serdecznie dziękujemy za bezinteresowność i życzliwość.


"Nocny pociąg do Lizbony" - spotkanie DKK dla dorosłych

Dyskusyjny Klub Książki„Nocny pociąg do Lizbony” autorstwa Pascala Merciera to książka omawiana 26 lutego 2019 roku podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych.
Klubowiczki zgodnie doceniły artystyczne walory książki. Szczerze jednak przyznały, że jej lektura nastręczała niemało trudności. Pierwszą z nich była bardzo powolna narracja. Zadania nie ułatwiają również ciągłe i bardzo obszerne cytaty z innej książki. Mimo tych niedogodności „Nocny pociąg…” to jednak pozycja wartościowa, ciekawa i intrygująca.

Spokojny, samotny intelektualista, Raimund Gregorious, mieszka w Berlinie, gdzie od lat jest nauczycielem języków klasycznych. Jego monotonne i stabilne życie obraca się wokół pracy, książek, pracy naukowej i wielogodzinnych rozmyślań. Wszystko zmienia się w pewien deszczowy poranek, gdy w drodze do pracy Raimund dostrzega na moście przemokniętą kobietę, która najprawdopodobniej zamierza rzucić się w odmęty rwącej rzeki. Jakiś czas później mężczyzna zachwyca się książką portugalskiego autora, Amadeu de Prado, ale też samym autorem. Te dwa pozornie nie związane ze sobą zdarzenia sprawiają, że Raimund podejmuje zaskakującą decyzję - zostawia dotychczasowe życie i wyjeżdża do Lizbony. Jego celem jest jak najdokładniejsze poznanie losów i dokonań nowo odkrytego pisarza. Lizbońska podróż Raimunda, w której jedynym przewodnikiem jest książka Amadeu de Prado, pozwala mężczyźnie w zupełnie nowy sposób spojrzeć na wiele aspektów życia. Pozwala mu na głębokie przemyślenia dotyczące samotności, śmierci, przyjaźni i miłości, ale równocześnie każe zastanowić się nad sensem decyzji o gruntownej odmianie własnego życia.

Na kolejne spotkanie Klubu Książki zapraszamy 26 marca 2019 roku o godz. 14:00. Będziemy rozmawiać o książce J. Hartwig pt. "To wróci".

Rozstrzygnięcie Konkursu na Najlepszego Czytelnika 2018 roku

Przez cały ubiegły rok w bibliotece głównej w Oleśnie oraz w Filii Bibliotecznej w Ćwikowie trwał Konkurs na Najlepszego Czytelnika. O to zaszczytne miano ubiegać się mogli dorośli, jak również uczniowie oraz dzieci nieobjęte obowiązkiem szkolnym. W każdej kategorii wyłoniono po 10 osób, które w 2018 roku wypożyczyły w Oleśnie lub w Ćwikowie największą liczbę książek.
23 lutego 2019 roku w Kinie za Rogiem w Oleśnie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników w kategorii dzieci i młodzieży. Spotkanie miało wyjątkowy charakter i połączone zostało z bajkowym seansem, a na naszych Najlepszych Czytelników czekało sporo niespodzianek, w tym również poczęstunek. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy okolicznościowe.
Jesteśmy pod wrażeniem aktywności młodych czytelników i wszystkim serdecznie gratulujemy. Mamy również nadzieję, że czytelnicza pasja będzie się w nich rozwijać i towarzyszyć im przez całe życie.

Spotkanie DKK dla dzieci i baśniowy świat Krystyny Chołoniewskiej

Dyskusyjny Klub KsiążkiCiekawe, zaskakujące, tajemnicze i magiczne – właśnie takie są baśnie Krystyny Chołoniewskiej. Przekonaliśmy się o tym już po raz drugi podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci 22 lutego 2019 roku. Tym razem czytaliśmy opowiadanie pt. „Obudź się!”.
Niestety ograniczony czas spotkania zmusił nas do przerwania lektury. Nie wiemy więc, co właściwie działo się z Joasią, główną bohaterką historii. Jedno jest pewne – dziesięcioletnia Joanna była w szpitalu i spała w najlepsze, gdy miły kobiecy głos kazał jej się obudzić. Dziewczynka otrzymała od nieznajomej piękną suknię, a następnie została podstępnie zmuszona do wstania i… chodzenia! Wszystko, co działo się później, było jeszcze dziwniejsze. Najpierw niespodziewanie pojawia się złośliwy karzeł. Później okazuje się, że tuż za drzwiami szpitalnej sali jest rozległa łąka, zaś za nią – dwór. To właśnie ten budynek był pierwszym celem wędrówki. Joasia miała spojrzeć w jedno z okien i opowiedzieć, co widzi. Szczegółowy opis wnętrza nie był wystarczający i nie zadowalał przedziwnej pary nieznajomych, dopóki Joasia nie dostrzegła w szybie własnego odbicia. Dopiero wówczas mogła podjąć dalszą wędrówkę, pełną kolejnych niezwykłych wydarzeń.
Kim była nieznajoma kobieta, która przyszła po Joasię? Czy dziewczynka spała, czy może była w śpiączce? Dokąd zawędrowała? Skąd się wziął złośliwy karzeł? I w końcu – czy to wszystko wydarzyło się naprawdę, czy może było tylko snem Joasi…?

Te pytania muszą na razie zostać bez odpowiedzi. O tym, jakie przygody spotkały Joasię i jak się skończy cała ta tajemnicza opowieść dowiemy się na kolejnym spotkaniu DKK. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy już 22 marca 2019 roku o godz. 14:00."Profesja żołnierza i policjanta" - spotkanie młodzieży z przedstawicielami służb mundurowych

12 lutego 2019 r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Oleśnie spotkali się z przedstawicielami Wojska Polskiego i Policji. Temat spotkania to „Profesja żołnierza i policjanta, meandry tych zawodów i ich charakterystyka”, zaś jego celem było przybliżenie społeczeństwu, a w głównej mierze młodzieży, specyfiki codziennej służby mundurowych.

Zaproszeni goście: Płk. Edmund Tyszka Prezes Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Zarządu Rejonowego w Tarnowie, Kpt. Zbigniew Babiuch Sekretarz Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Zarządu Rejonowego w Tarnowie oraz Kom. Witold Łopata Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej w niezwykle ciekawy i barwny sposób przybliżyli młodzieży swoją pracę, która jest bardziej misją niż zawodem. Uczestnicy spotkania poznali m.in. strukturę organizacyjną wojska oraz policji, szkoły, które kształcą w tych kierunkach, zasady służby i wiele innych interesujących wątków, w tym osobistych wspomnień zaproszonych gości.

Inicjatorem i głównym organizatorem spotkania była Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, a współorganizatorami Związek Żołnierzy Wojska Polskiego Zarząd Rejonowy w Tarnowie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie.

Ponowny start w aktywność zawodową

Wielka Sztuka w Małym Kinie

KINO ZA ROGIEM


Niełatwe rozmowy o śmierci i życiu na DKK dla dzieci

Dyskusyjny Klub Książki25 stycznia odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Oleśnie.
Ani nowy rok, ani trwające ferie zimowe nie osłabiły zapału młodych miłośników literatury. Postanowiliśmy porozmawiać o tematach naprawdę poważnych i trudnych. Po raz kolejny sięgnęliśmy po książkę Oscara Brenifiera pt. „Życie – co to takiego?”. Tym razem skupiliśmy się na rozdziale poświęconym sprawie najbardziej ostatecznej – śmierci. Książka pomogła nam zrozumieć to trudne zagadnienie. Wymieniliśmy się również naszymi przemyśleniami dotyczącymi śmierci, ale też życia, wiary i wyznawanych przez nas wartości. Czytając kolejne pytania zadawane przez autora książki i udzielając na nie szczerych odpowiedzi, doszliśmy do wniosku, że śmierć, choć smutna, nie jest czymś, czego powinniśmy się bać, albo przed czym musimy uciekać. To po prostu część naszego życia. A świadomość tego, że nie możemy jej uniknąć może nam pomóc jak najlepiej wykorzystać dany nam czas i w pełni cieszyć się życiem.

Na kolejne spotkanie DKK dla dzieci zapraszamy 22 lutego o 14:00.

"Ósme życie" - pierwsze spotkanie DKK dla dorosłych w nowym roku

Dyskusyjny Klub Książki
Na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych 22 stycznie 2019 roku przenieśliśmy się do dwudziestowiecznej Rosji. Wszystko to za sprawą książki Nino Haratischwili pt. „Ósme życie”.

Autorka rozpoczyna swoją opowieść na początku XX wieku, w momencie, gdy w niewielkim gruzińskim miasteczku rodzi się Anastazja Jaszi. Dziewczynka jest pierwszym dzieckiem wyjątkowo utalentowanego wytwórcy czekolady. Chocolatier wymyśla doskonałe receptury i szybko staje się mistrzem w swojej dziedzinie, a jednocześnie bardzo zamożnym przedsiębiorcą. To z kolei sprawia, że mężczyzna może zapewnić sobie awans społeczny, a swoim czterem córkom życie wśród wyższych sfer i prawdziwie arystokratyczne wychowanie. Anastazja, pieszczotliwie nazywana Stazją, snuje marzenia o sławie paryskiej baletnicy, rzeczywistość okazuje się jednak zupełnie inna. Mając siedemnaście lat dziewczyna wychodzi za mąż za białoarmistę, którego tuż przed rewolucją październikową przenoszą do Moskwy. Anastazja zostaje więc sama. Kiedy władzę nad Związkiem Radzieckim przejmuje Stalin, Stazja wraz z dziećmi chroni się w Tibilisi, u swojej najmłodszej siostry, Kristine. Pomimo drastycznych reform wyniszczających większą część społeczeństwa, socjalistyczne klasy wyższe nie mogą narzekać na niewygody życia. Spokój nie trwa jednak długo, bo piękna Kristin staje się obiektem zauroczenia Ławrientija Berii, co wywołuje tragiczny w skutkach i ciągnący się przez długie lata koszmar rodziny Jaszich.
Klubowiczki orzekły, że omawiana książka to monumentalne dzieło, które doskonale ukazuje wstrząsającą historię Rosji i Gruzji wyjątkowo płynnie połączoną z poruszającą opowieścią o niełatwych dziejach rodu Jaszich.

Na kolejne spotkanie DKK dla dorosłych zapraszamy 26 lutego 2019 roku o godz. 14:00. Będziemy rozmawiać o książce Pascala Merciera pt. „Nocny pociąg do Lizbony”.


Mała książka wielki człowiek - wielki sukces akcji
Kampania „Mała książka – wielki człowiek” podbija biblioteki – 28 tys. nowych czytelników

Czy pierwsza wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie? Wierzymy, że tak! Dlatego we wrześniu 2018 r. w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” rozpoczęliśmy projekt pilotażowy skierowany do dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną oraz ich rodziców.

Nawyk codziennego czytania z dzieckiem oraz regularnego odwiedzania biblioteki warto kształtować już od najwcześniejszych lat życia dziecka, dlatego zaprosiliśmy rodziców trzylatków, żeby wspólnie ze swoimi Maluchami odebrali w bibliotece wyjątkowy prezent. W przygotowanej dla nich „Wyprawce Czytelniczej” znalazły się: książka „Pierwsze wiersze dla…” (antologia wierszy wybitnych polskich poetów), poradnik „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” przypominający o korzyściach wynikających z czytania oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostaje uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Do projektu przyjęto blisko 800 bibliotek publicznych z całej Polski, co wraz z podległymi im filiami daje łącznie 3,5 tys. oddziałów bibliotecznych, w których można odebrać „Wyprawki Czytelnicze”. Od początku trwania pilotażu bibliotekę odwiedziło ponad 30 tys. trzylatków z rodzicami. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece, podczas której zostały zapisane do biblioteki i stały się pełnoprawnymi uczestnikami życia kulturalnego. Dzięki pilotażowi akcji bibliotekom publicznym przybyło blisko 28 tys. nowych czytelników! Bibliotekarze z wielkim zaangażowaniem włączyli się w projekt, stając się dla trzylatków wyjątkowymi przewodnikami po świecie książek. Uroczyste wręczanie dziecku dyplomu za częste wizyty w bibliotece było doskonałą okazją do zbudowania z nim trwałych więzi, które – mamy nadzieję – przetrwają lata. Od początku trwania akcji ponad 4 tys. trzylatków odebrało imienny dyplom za aktywne rozwijanie czytelniczej pasji, czyli wypożyczenie co najmniej dziesięciu książek.

Lista bibliotek, w których można odebrać „Wyprawki Czytelnicze” dla trzylatków, znajduje się tutaj.
Po sukcesie pilotażu chcemy, żeby w 2019 r. także starsze dzieci otrzymały książki na „dobry start”. Trwają właśnie prace nad publikacją przeznaczoną pod względem estetyki i treści dla dzieci w wieku przedszkolnym. Rekrutację bibliotek do projektu w skali ogólnopolskiej rozpoczniemy wiosną.

Najważniejsze informacje o kampanii można znaleźć na stronie www.wielki-czlowiek.pl


Dzień Ameryki w Kinie za Rogiem

Tegoroczne zimowe ferie w Kinie za Rogiem w Oleśnie rozpoczęły się seansem pełnym niespodzianek. Było to możliwe dzięki paczce, którą nasza biblioteka otrzymała od Polonii Amerykańskiej. Gadżety, zabawki i materiały dekoracyjne wykorzystaliśmy, aby naszym młodym Kinomanom przybliżyć kulturę i zwyczaje Ameryki. Na początek wspólnie wysłuchaliśmy hymnu Stanów Zjednoczonych. Później nadszedł czas na krótkie omówienie zagadnień, które każdemu kojarzą się z Ameryką. Aż w końcu wykorzystaliśmy otrzymane gadżety do wspaniałej zabawy oraz konkursu na jak najszybsze ułożenie puzzli.

Chcecie wiedzieć, co ciekawego przyniosą jeszcze ferie? Zapraszamy do Kina za Rogiem w Oleśnie!Małopolski e-Senior - zajęcia szkoleniowe rozpoczęte


W naszej bibliotece rozpoczęły się szkolenia dla mieszkańców Gminy Olesno w wieku 65+. Zajęcia są częścią Projektu „Małopolski e-Senior”, który jest realizowany przez Fundację Instytut Myśli Innowacyjnej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, III Oś Priorytetowa Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych przez okres od 1 marca 2018 r. do 31 sierpnia 2020 r.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych oraz poprawa umiejętności korzystania z komputera i Internetu. Szkolenia z zakresu nowoczesnych technologii, w tym między innymi obsługi tabletów, są bezpłatne. Odbędzie się 15 spotkań szkoleniowych w wymiarze 3 godzin lekcyjnych oraz 3 spotkania animacyjne po 2 godziny lekcyjne. Spotkania szkoleniowe obejmą takie tematy jak:
- Pierwsze kroki z tabletem i Internetem
- Jak ocenić wiarygodność źródeł w Internecie?
- Moja pierwsza poczta elektroniczna
- Skype – bezpłatne rozmowy z rodziną i ze znajomymi
- Facebook – serwis społecznościowy
- Aktywność obywatelska online
- Zarządzanie tożsamością cyfrową na przykładzie konta e-PUAP
- Podstawy obsługi edytora tekstu
- Podstawy obsługi arkusza kalkulacyjnego
- Robienie zdjęć oraz prosta edycja i obróbka /nagrania wideo
- Bezpieczeństwo o ochrona danych osobowych
- Sprawy codzienne a Internet
- Potrzeby duchowe a Internet
- Zarządzanie swoimi finansami
- Rozrywka a Internet
Zdobyte w ramach szkoleń umiejętności zostaną utrwalone podczas spotkań animacyjnych. Po zakończeniu Projektu każdy uczestnik otrzyma na własność nieodpłatnie tablet, na którym pracował podczas zajęć, a także komplet materiałów szkoleniowych.

Zakup nowości w 2018 roku

Zakup nowych książek


„Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”Przez cały miniony rok Gminna Bibliotek Publiczna w Oleśnie systematycznie wzbogacała swój księgozbiór. Dokonując zakupu książek zawsze uwzględniamy przede wszystkim potrzeby naszych Czytelników i Użytkowników, a także nowości wydawnicze z zakresu beletrystyki, jak również literatury niebeletrystycznej. Nie zapominamy także o najmłodszych Czytelnikach i wciąż wzbogacamy nasz Kącik Malucha o książki dla dzieci wartościowe zarówno ze względu na walory dydaktyczne, jak i estetyczne.

W 2018 roku, podobnie jak w latach poprzednich, Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Tym razem ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupiono 278 egzemplarzy nowości wydawniczych za kwotę 7 040,00 zł. Księgozbiór placówki został wzbogacony o 248 tytułów dla dorosłych, z czego 166 egz. to literatura naukowa i popularnonaukowa, a 82 egz. to literatura piękna polska i zagraniczna. Dla dzieci i młodzieży zakupiono 30 egz. z zakresu literatury pięknej i popularnonaukowej.

Wszystkie książki są już oczywiście dostępne w naszej wypożyczalni. Serdecznie zapraszamy!


Radosnych Świąt!

"Bombka z gwiazdką" czyli przedświąteczne rozmowy w DKK dla dzieci

Dyskusyjny Klub Książki


Przedświąteczny klimat czuć wszędzie, również podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w dla dzieci w Oleśnie. 21 grudnia 2018 roku czytaliśmy książkę Maliny Prześlugi pt. „Bombka z gwiazdką” i rozmawialiśmy o zwyczajach bożonarodzeniowych.

Doszliśmy do wniosku, że chociaż w każdym domu święta wyglądają nieco inaczej, to wiele spraw i tradycji pozostaje niezmienna. Okazało się na przykład, że w domach wszystkich klubowiczów można znaleźć stare i mocno już zniszczone bombki, których nikt już nie zawiesza na choince, ale też nikt nie ma serca wyrzucić. Wiele tekstów zawartych w książce wywołało śmiech, ale nie obyło się też bez wzruszeń i zadumy. Przede wszystkim jednak pozwoliła nam poczuć magię świąt i dała kilka wartościowych wskazówek, co zrobić, żeby święta były jeszcze piękniejsze.

Kolejne spotkanie odbędzie się już w Nowym Roku. Zapraszamy 25 stycznia o godzinie 14:00.

Wygenerowano w sekund: 0.02
6,544,270 Unikalnych wizyt