Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa uytkownika

HasoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
6544320

Zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznej odsłonie Narodowego Czytania

Zapraszamy do wspólnego czytania

NABÓR DO XVI EDYCJA AGENCJA ROZWOJU REGIONALNEGO W STARACHOWICACH OGŁASZA NABÓR KANDYDATÓW DO PROJEKTU ,,Twoja szansa na przedsiębiorczość”

Zwracam się z prośbą o zamieszczenie na stronie internetowej Państwa placówki informacji o naborze do XVI edycji projektu grantowego Twoja Szansa na Przedsiębiorczość realizowanego dla powiatu dąbrowskiego.

Nabór XVI edycji będzie trwał od 14.08.2019 do 28.08.2019 . Do tej pory w poprzednich edycjach wydano około 140 dotacji dla powiatu dąbrowskiego. W razie pytań prosimy o kontakt z biurem.

JEST TO OSTATNI NABÓR W 2019 ROKU .


OGŁOSZENIE O NABORZE XVI EDYCJA AGENCJA ROZWOJU REGIONALNEGO W STARACHOWICACH OGŁASZA NABÓR KANDYDATÓW DO PROJEKTU

,,Twoja szansa na przedsiębiorczość” - powiat dąbrowski.

Celem głównym projektu jest udzielenie kompleksowego wsparcia w postaci:
- dostarczenie wiedzy nt. uruchomienia działalności gospodarczej. (udzielenie wsparcia szkoleniowo doradczego),
- umożliwienie pokrycia kosztów utworzenia firmy BEZZWROTNA DOTACJA - dostarczenie wiedzy nt. prowadzonej działalności gospodarczej (udzielenie wsparcia pomostowego doradczego).
Uczestnikami projektu mogą być wyłącznie osoby pozostające bez pracy (bierne zawodowo lub bezrobotne) w wieku powyżej 30 lat i więcej zamieszkujące/uczące się w rozumieniu Kodeksu Cywilnego na obszarze subregionu Tarnowskiego woj. małopolskiego (powiaty: m. Tarnów, tarnowski, brzeski, dąbrowski) zainteresowane założeniem działalności gospodarczej, z wyłączeniem osób zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, Krajowym Rejestrze Sądowym lub prowadzących działalność gospodarczą na podstawie odrębnych przepisów w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu.

W projekcie mogą wziąć udział osoby spełniające łącznie następujące kryteria:

wiek 30 lat i więcej
pozostające bez pracy tj. bierne zawodowo lub bezrobotne ( nie trzeba być zarejestrowanym w Urzędzie Pracy!)
zamieszkujące lub uczące się na terenie subregionu tarnowskiego tj. miasta Tarnowa, powiatu tarnowskiego, brzeskiego, dąbrowskiego
które należą do co najmniej 1 z poniższych grup:
osoby powyżej 30 roku życia
osoby bezrobotne
osoby niepełnosprawne
osoby o niskich kwalifikacjach
kobiety


Proces rekrutacji trwa od 14.08.2019 do 28.08.2019

Dokumenty rekrutacyjne można złożyć od poniedziałku do piątku w godzinach od 900 do 1400 :
- osobiście w Punkt Obsługi Dąbrowa Tarnowska, ul. Oleśnicka 3, telefon: 517 878 962
- za pośrednictwem poczty (listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru) lub kuriera, na adresy:

Punkt Obsługi Dąbrowa Tarnowska, ul. Oleśnicka 3,

Szczegółowe informacje o warunkach udziału w projekcie można uzyskać na stronie internetowej: www.twojaszansa.pakd.pl


UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY

Wakacyjne spotaknie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych

Dyskusyjny Klub Książki

Członkinie DKK dzieliły się swoimi wrażeniami i przemyśleniami na temat treści książki Guillaume Musso pt.: „Central Park”. Jest to powieść młodego francuskiego pisarza, którą można określić jako thriller z widocznymi elementami obyczajowymi. Głowna bohaterka powieści Alicja – młoda policjantka, która w swojej pracy jest twarda, bezwzględna i zdecydowana. Niestety zbyt duże zaangażowanie zawodowe (rozwiązanie zagadki tajemniczych śmierci kobiet) pociąga splot nieszczęśliwych dla jej życia wydarzeń. Bohaterkę poznajemy w sytuacji, gdy budzi się w Central Parku skuta kajdankami z mężczyzną o imieniu Gabriel. Od tego wydarzenia czytelnicy towarzyszą Alicji i Gabrielowi kibicując w ich dążeniu do rozwiązania zagadki kryminalnej, każdy sądzi, że jest w centrum prowadzonego przez nich śledztwem i pogonią za seryjnym mordercą. Kiedy wydaje się, że policjantka znalazła mordercę, który prześladował ja od lat, następuje niespodziewany zwrot akcji, który jest dużym zaskoczeniem dla czytelnika. Pisarz poprzez misternie skonstruowaną fabułę, niespodziewany zwrot akcji wprowadza w zadziwienie i szokuje czytających.
Książka godna do polecenia, zachęca do przeczytania innych pozycji Guillaume Musso.

Recenzję opracowała Władysława Cabaj

Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 30 sierpnia 2019r. o godz. 14:00, tym razem tematem spotkanie będzie książka pt. Genialna przyjaciółka" E. Ferrante.


Podziękowania, wyrazy uznania i gratulacje dla Heleny Lelek

Liczne wyrazy wdzięczności i uznania oraz gratulacje skierowano na ręce Heleny Lelek – Kierownika Filii Bibliotecznej w Zalipiu, która po 41 latach pracy zawodowej przeszła na zasłużoną emeryturę. Podziękowano jej za wieloletnią pracę w bibliotece oraz wzorowe kultywowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego. Dzięki niej barwne zalipiańskie kwiaty „zakwitały” nie tylko w Zalipiu, a najmłodsi mieszkańcy gminy i powiatu mogli spędzić wyjątkowe chwile ze sztuką ludową tej wyjątkowej wsi. Helenkę pożegnały koleżanki bibliotekarki z terenu Powiatu Dąbrowskiego oraz wszyscy współpracownicy z Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie. Na spotkaniu, które odbyło się 25 lipca 2019r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie nie zabrakło łez wzruszenia i prawdziwie rodzinnej atmosfery. Koleżanki i koledzy podziękowali Helence za koleżeńskość, serdeczność, otwartość, optymizm i pogodę ducha oraz serce jakie na co dzień wkładała w swoje działania. Życzyli jej, zdrowia, wszelkiej pomyślności, niesłabnącej radości życia i miłości do książek oraz aby emerytura była czasem zasłużonego wytchnienia po wielu latach zaangażowania zawodowego, ale też dającym nowe, szerokie możliwości rozwoju pasji i zainteresowań. Wyrazili także nadzieję, że w dalszym ciągu będzie uczestniczyć w podejmowanych w naszej gminie i powiecie działaniach na rzecz rozwoju czytelnictwa.

Akcja Kredka - Podziękowania od O. Ryszarda Wajdy
Ostatnie paczki wysłane od mieszkańców Gminy Olesno dotarły do Papuii Nowej Gwineii. Otrzymaliśmy podziękowania od O. Ryszarda Wajdy, rodziców i dzieci tam zamieszkujących. Poniżej zamieszczamy ich treść.

PRZETARG OFERTOWY - ZAKOŃCZONY

Na BIP Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie został ogłoszony przetarg ofertowy na wynajem lokalu handlowo usługowego mieszczącego się w budynku biblioteki.

>>>>>KLIKNIJ<<<<<

Zapraszamy na wakacyjne seanse w Kinie za Rogiem

KINO ZA ROGIEM


Uroczyste podusmowanie sezonu "Wielka Sztuka za Rogiem"

KINO ZA ROGIEM
30 czerwca 2019 r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie odbyło się wyjątkowe spotkanie, które łączyło w sobie dwa wydarzenia: uroczyste zakończenie sezonu baletowo – operowego „Wielka Sztuka za Rogiem” oraz obchody Roku Stanisława Moniuszki – twórcy polskiej opery narodowej.
Cykl Wielka Sztuka za Rogiem to projekt realizowany przez Operatora Sieci Kino za Rogiem, którego partnerami były kina społecznościowe należące do sieci, w tym także Kino za Rogiem w Oleśnie. Pierwszy sezon rozpoczął się w lutym 2019 roku i trwał pięć miesięcy. Widzowie mogli obejrzeć retransmisje trzech spektakli operowych i dwóch baletowych. Wirtualnie przeniesieni zostali do Metropolitan Opera w Nowym Jorku, skąd retransmitowano opery "Madame Butterfly", "Turandot", "Carmen". Z kolei przedstawienia baletowe "Dziadek do orzechów" i "Śpiąca królewna" retransmitowano z Teatru Bolszoj w Moskwie.
Kino za Rogiem w Oleśnie składa serdeczne podziękowania za wspólny sezon operowo – baletowy w ramach Wielkiej Sztuki za Rogiem wszystkim wspaniałym widzom, którzy skorzystali z tej niezwykłej oferty. Dziękujemy także sponsorom Państwu Annie i Ryszardowi Dorosz za wsparcie finansowe, które pozwoliło nam zapewnić wyjątkową oprawę tych niedzielnych spotkań z operą i baletem.

Z kolei Rok Stanisława Moniuszki zaakcentowany został wspaniałym koncertem pt. „Najpiękniejszy Moniuszko” w wykonaniu niezwykłego Chóru Clave de sol ze Szczucina pod kierunkiem Pani Dyrygent Ilony Mach. Koncert poprowadziła Krystyna SzymańskaDyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie. Chór Clave de sol powstał we wrześniu 2015 r. i działa przy Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie, a prowadzi go Ilona Mach. Liczy 40 członków. Swoje umiejętności prezentuje na uroczystościach środowiskowych, gminnych, powiatowych i ogólnopolskich. Od lutego 2016r. należy do Ogólnopolskiego Projektu Narodowego Forum Muzyki Akademia Chóralna – "Śpiewająca Polska" finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach tego projektu chór bierze udział w licznych konkursach i festiwalach ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych zdobywając czołowe miejsca. Jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień m.in.: "Złota Struna", "Złote Pasmo", "Grand Prix" w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej "Sempre Fidelis" w Dębicy.

W Oleśnie chór zaprezentował program na, który złożyły się najbardziej znane i popularne utwory Stanisława Moniuszki. Niezwykły koncert młodych artystów pod kierunkiem genialnej i pełnej pasji Pani Dyrygent Ilony Mach u wielu widzów wywołał łzy wzruszenia. Publiczność nagrodziła występ owacjami na stojąco, a oklaskom nie było końca. Liczne gratulacje złożone na ręce Pani Dyrygent Ilony Mach oraz Pani Dyrektor Krystyny Szymańskiej były dowodem najwyższego uznania z jakim spotkał się zaprezentowany program.

Po zakończeniu koncertu wszyscy chętni zostali zaproszeni na ostatnią w tym sezonie Wielkiej Sztuki za Rogiem retransmisję opery "Carmen".IV Małopolski Integracyjny Turniej w Kręgle Uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy

IV Małopolski Integracyjny Turniej w Kręgle Uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy, który odbył się 26 czerwca 2019 roku w Kręgielni Azyl Olesno, jak co roku wzbudził wiele emocji. Jego głównym celem jest popularyzacja gry w kręgle w środowisku osób z niepełnosprawnością intelektualną, rozwijanie wśród nich zainteresowania nowymi dyscyplinami sportowymi, rozpowszechnienie idei fair play, nauka spędzania czasu wolnego w aktywny i atrakcyjny sposób, dobra zabawa, podniesienie poczucia własnej wartości oraz kwalifikacji sportowych, przełamywanie lęków przed nieznanym, integracja osób niepełnosprawnych. Jest to impreza cykliczna, która swoim zasięgiem obejmuje teren całego Województwa Małopolskiego. Z roku na rok Turniej cieszy się coraz większym zainteresowaniem i powodzeniem. W tej edycji do rozgrywek zgłosiło się 12 drużyn z różnych zakątków Małopolski, które reprezentowały:
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Bieczu (Filia w Gorlicach)
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Bobowej
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowicy
- Dzienny Ośrodek Wsparcia - Środowiskowy Dom Samopomocy w Gorlicach
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Krakowie
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Niepołomicach
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Sączu
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Oświęcimiu
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Pałecznica
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Radwanowice
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Siedlcu


Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli także znamienici goście: Starosta Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek, Wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego Krzysztof Bryk, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Ryszard Święch Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń”, Małgorzata Kułaga Członek Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń”, Bolesław Łączyński były Radny Województwa Małopolskiego, Halina Dojka Prezes Zarządu Stowarzyszenia Klub Seniora „Sami Swoi” w Oleśnie, Dorota Huczek Skarbnik Zarządu Stowarzyszenia Klub Seniora „Sami Swoi” w Oleśnie, Czesław Mosio Naczelnik OSP w Oleśnie.

Po długich i wyczerpujących rozgrywkach, którym towarzyszyła piękna sportowa rywalizacja, zgodna z zasadami fair play oraz radość z osiągniętych wyników, wyłoniono zwycięzców.
Turniej rozstrzygany był w dwóch kategoriach: rozgrywki drużynowe i indywidualne. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali jak zwykle niezawodni sędziowie Mateusz Miodowski i Paweł Świętochowski.

W rozgrywkach drużynowych najwięcej punktów zdobyły i tym samym znalazły się na podium następujące zespoły:
I miejsce Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowicy (550 pkt.)
II miejsce Środowiskowy Dom Samopomocy w Oświęcimiu (431 pkt.)
III miejsce Dzienny Ośrodek Wsparcia - Środowiskowy Dom Samopomocy w Gorlicach (424 pkt.)


Z kolei w rozgrywkach indywidualnych zwyciężyli:
I miejsce Jan Szymura (131 pkt.) – Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowicy
II miejsce Andrzej Przybyło (120 pkt.) - Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowicy
III miejsce Mariusz Osika (115 pkt.) - Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowicy


Wręczenia nagród, pucharów i medali dokonali: Starosta Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec oraz Ryszard Święch Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń”.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a każda drużyna nagrodę rzeczową i dyplom. Laureaci trzech pierwszych miejsc dodatkowo uhonorowani zostali pucharami.
Puchar przechodni Starosty Powiatu Dąbrowskiego powędrował w tym roku do Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrowicy.
Natomiast w rozgrywkach indywidualnych nagrodami rzeczowymi, pucharami i dyplomami wyróżniono trzech najlepszych zawodników, którzy zdobyli najwięcej punktów.

Organizatorami Turnieju byli: Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy i Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie. Patronat honorowy nad imprezą sprawowali: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Starosta Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski oraz Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec.

Nagrody ufundowane zostały przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, a puchary i medale przez Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej. Wsparcia finansowego, rzeczowego i organizacyjnego udzielili także: Wójt Gminy Olesno, Bank Spółdzielczy w Dąbrowie Tarnowskiej z Prezesem Zarządu Salomeą Kozioł na czele, Jerzy Fido Zakład Instalacyjno – Budowlany „SANIT-BUD”, Jolanta i Jan Konieczny Zakład Usług Samochodowych, Łukasz Surowiec Małopolskie Centrum Ubezpieczeń, Firma ROL- BUD Dąbrowa Tarnowska.

Po zakończeniu rozgrywek wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, który przygotowany został przez Hotel Cristal Park w Dąbrowie Tarnowskiej.

I tak IV Małopolski Integracyjny Turniej w Kręgle Uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy przeszedł do historii. Jak zwykle było to wydarzenie wyjątkowe, które dostarczyło wiele radości i pozytywnych emocji zarówno uczestnikom jak i organizatorom. Pozwoliło miło spędzić czas oraz cieszyć się z dobrej zabawy i bycia razem. Wszyscy zadeklarowali chęć ponownego spotkania za rok, dlatego już dziś organizatorzy serdecznie zapraszają na V Jubileuszowy Małopolski Integracyjny Turniej w Kręgle Uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy


Czerwcowe spotkanie DKK dla dorosłych

Dyskusyjny Klub KsiążkiW upalny poniedziałek 24 czerwca 2019r. członkinie DKK dzieliły się przemyśleniami na temat treści książki Ewy Cielesz pt.: „Słońce umiera i tańczy”. Z pozoru to książka z typu lekkich, wakacyjnych, jednakże autorka na około 200 stronach umiejętnie w sposób zaskakujący
i intrygujący dla czytelnika przestawia losy kilku bohaterów w taki sposób, że czyta się ją jednym tchem. Tytuł książki zaskakujący i bardzo wymowny, łączący się z jej treścią.
Główna bohaterka Jagoda - młoda malarka, mieszkanka Krakowa poznaje ulicznego muzyka Dymitra, który z czasem gubi się i nie potrafi odnaleźć w realnym świecie, tworząc utwory pod wpływem środków odurzających. Jagoda całkowicie zatraca się w miłości, która jest trudna i wymaga od niej wiele poświęceń. Miłość sprawia, że za wszelką cenę pragnie zmniejszyć różnice dzielące ją z ukochanym i podejmuje decyzje, które są dla niej szkodliwe. Równocześnie żyje problemami swoich przyjaciół, stara się im pomóc, ale nie dostrzega kłopotów swojego ukochanego, któremu ufa i bezgranicznie i za wszelką cenę chce być szczęśliwa. Tym samym pojawia się pytania: ile i co należy poświecić dla miłości, która jest toksyczna i destrukcyjna.
To także powieść o przyjaźni łączącej Jagodę z chorą Agatą oraz panem Wiesiem i jego synem. Każda z tych osób jest związana z losami bohaterki i ma na nią inny wpływ.
Autorka prowadzi narrację w pierwszej osobie, co sprawia, że czytelnik identyfikuje się
z główną bohaterką i razem z nią przeżywa wzloty i upadki, ale też w trakcie czytania pojawia się u czytelnika chęć udzielenia Jagodzie rady i podpowiedzi co do słuszności podejmowanych przez nią decyzji.
„Słońce umiera i tańczy” to pierwsza część serii, dlatego też autorka pozostawiła wiele nierozwiązanych spraw, jednak na dalsze losy bohaterów czytelnicy muszą poczekać do jesieni

Recenzję opracowała Halina Dojka

Na kolejne spotkanie zapraszamy 29 lipca 2019r. o godz. 14:00.Rozmaiwać będziemy tym razem o książce G. Musso „Central Park”.

Zapraszamy na spotaknie informacyjne

Godziny otwarcia bibliteki w wakacje

"Temat na pierwszą stronę" Umberto Eco, czyli spotkanie DKK dla dorosłych

Dyskusyjny Klub KsiążkiNa spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w dniu 27.05.2019r. dyskutowałyśmy o książce Umberto Eco pt. „Tytuł na pierwszą stronę”. Powieść jest wielowątkowa o: roli mediów, historii Włoch, miłości, uczciwości, zakłamaniu i zagubieniu człowieka we współczesnym świecie. Pisarz we właściwy sobie sposób intryguje, zmusza czytelnika do wysiłku umysłowego, nieustannej uwagi i refleksji. Książkę czyta się dobrze, mimo że jest trudna. Bohaterami są dziennikarze, którzy redagują nową gazetę „Jutro”. Nie musza ściśle trzymać się faktów, a wręcz przeciwnie mają manipulować newsami tak, żeby gazeta dobrze się sprzedawała. Czasopismo musi zadowolić przeciętnego odbiorę, a przede wszystkim spodobać się wydawcy. Redaktorzy wiedzą, że okłamują czytelnika, ale są dobrze opłacani więc podejmują wyznaczone im role. Współczesny świat ukazany przez Umberto Eco jest zakłamany, bezlitosny, rządzony przez mafię, przeróżne organizację, układy i układziki. Każdy chce zdobyć jak najwięcej, wzbić się jak najwyżej i nie zważa na innych. Pisarz po mistrzowsku nasuwa czytelnikowi pytanie : czy ty umiałbyś bronić prawdy? Akcja rozgrywa się na tle skomplikowanej włoskiej polityki. Nadal krajami wstrząsają różne teorie spiskowe, zwalczają się frakcje rewolucyjne i prawicowe, odradzają się organizacje neofaszystowskie. Powieść napisana jest ciekawie z humorem, pięknym językiem i ukazuje plejadę interesujących bohaterów. Na pewno warto ja przeczytać, mimo, że czytelnik bywa zagubiony i wie zawsze wie, o co tu się rozchodzi.

Recenzję opracowała Helena Szmyrko


Na kolejnym spotkaniu omawiana będzie książka Ewy Cielesz pt. „Słońce umiera i tańczy”.

Została tylko miłość

21 maja 2019r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie odbyła się prelekcja poświęcona Bł. Siostrze Celestynie Faron pt. Została tylko miłość. Wygłosił ją Ks. dr Stanisław Kowalik. W sposób niezwykle barwny i wzruszający przedstawił życie i posługę tej wyjątkowej siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny NP. Ogromna wiedza i umiejętność przyciągnięcia uwagi sprawiło, że wszyscy z wielkim zaciekawieniem i skupieniem słuchali jego wystąpienia. Spotkaniu towarzyszyło otwarcie wystawy prac plastycznych dzieci i młodzieży poświęconej życiu i posłudze Bł. Siostry Celestyny Faron. Jego organizatorami byli Siostry Służebniczki Najświętszej Maryi Panny NP w Oleśnie i Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie

Inicjatorką spotkania była Siostra Bernadetta Dudek.

Po wystąpieniu Ks. Dr Stanisława Kowalika zaproszeni goście mieli możliwość nabycia książek i Różańców z modlitwą do Bł. Siostry Celestyny Faron .

...............................................

Ks. dr Stanisław Kowalik – absolwent Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od roku 2015 proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ochotnicy Górnej. Kapelan wszystkich oddziałów Związku Podhalan działających w Diecezji Tarnowskiej, Zarządu Głównego Związku Podhalan w Polsce oraz Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR w Nowym Sączu.
Wygenerowano w sekund: 0.03
6,544,320 Unikalnych wizyt