Instytucje wspierające

Całkowita liczba odwiedzin:

Gdybym był dorosły?, czyli spotkanie DKK dla Dzieci

Dyskusyjny Klub Książki

"Dorośli wciąż powtarzają: Bądź grzeczny! Uspokój się! Słuchaj starszych!".. Ciesz się, że jesteś dzieckiem! Ale każde, nawet najmłodsze, dziecko wie, że o wiele lepiej jest być DOROSŁYM! ?. Gdybym był dorosły, to: ?? no właśnie na te trudne oraz ważne, a czasem
i zabawne tematy rozmawiali członkowie DKK dla Dzieci. Inspiracją do tych rozmyślań była oczywiście omawiana lektura ?Gdybym był dorosły?, której autorką jest Eva Janikovszky. Po przeczytaniu książki uczestnicy spotkania stwierdzili, że większość zakazów i nakazów przywołanych w tekście na co dzień często słyszą od dorosłych. I chociaż mają świadomość, że to dla ich dobra to jednak czasami rodzi się chęć zrobić coś odwrotnie niż się tego oczekuje. Czasem z przekory, a niekiedy ze ? zmęczenia, bo cóż się stanie jeżeli raz podarujemy sobie wieczorną kąpiel po dniu pełnym przygód? Jeżeli zaś chodzi o bycie dorosłym to wszyscy się zgodzili z tym, że jednak nie ma się do czego śpieszyć, bo oprócz przywilejów niesie ono też różne obowiązki. Rodzice, którzy są DOROŚLI też: ?myją ręce, noszą swetry, patrzą pod nogi?.?, czyli robią rzeczy, do których przekonują swoje dzieci. A przecież jako DOROŚLI nie musieliby! Więc dlaczego? W trakcie dyskusji była też okazja do podzielenia się własnymi marzeniami i planami na przyszłość oraz pomysłami na DOROSŁOŚĆ!!! Podjęto także temat Literackiej Nagrody Nobla dla Olgi Tokarczuk. Ponadto uczestnicy spotkania wykonali piękną, własnoręcznie zdobioną planszę, na której zamieszczane będą aktualności związane z działalnością Klubu. Spotkanie odbyło 18.10.2019 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie.

Na kolejne zapraszamy 08.11.2019r. o godz. 15.00, a rozmawiać będziemy o książce Renaty Piątkowskiej pt. "Wszystkie moje mamy".

5,776,003 Unikalnych wizyt