Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa uytkownika

HasoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
5776014

J. Grisham "Uprowadzenie" - spotkanie DKK dla dorosłych

Dyskusyjny Klub Książki
Do przeczytania książki pt. ?Uprowadzenie?, której autorem jest największy twórca thrillerów prawniczych ? JOHN GRISHAM zostałam jakby zobowiązana przez DKK, którego jestem wieloletnim członkiem.
Przed przystąpieniem do czytania danej pozycji posiłkuję się opisem na tylnej okładce książki. Zaciekawiła mnie tematyka prawnicza oparta na osobistych przeżyciach autora.
Głównym bohaterami tej powieści są młodzi ludzie (12-13 lat) Theodor Boone i April Finnemore. Theo pochodzi z rodziny prawników, więc nie dziwi to czytelników, że od dzieciństwa marzy o karierze związanej z prawem. Pewnego dnia znalazł się w sytuacji gdzie jego przyjaciółka April, krótko po odbytej z nim rozmowie telefonicznej, znika uprowadzona z domu! Aby to wyjaśnić Theo z przyjaciółmi ze szkoły organizuje akcję poszukiwawczą równoległą z akcją prowadzoną przez policję! Cała społeczność miasteczka jest bardzo poruszona tą sprawą, ale kroki podjęte przez policję idą w złym kierunku i nie przynoszą efektów. Theodor coraz bardziej zafascynowany tą sprawą nadal nie ustaje w poszukiwaniu, chce pomóc policji, ale z racji wieku nie może w pełni się wykazać. Sam szuka pomocy i jakichkolwiek przesłanek w sprawie, znajduje sojusznika w osobie stryja? również prawnika - razem drążą ten wątek, który w zaskakujący sposób zmierza do poznania prawdy.
Polecam tę lekturę, która mimo prawniczych zawiłości jest pełna napięcia i dramatycznych sytuacji trzyma w ciekawości i czyta się do końca.


Recenzje opracowała:
Teresa Motyka


Następne spotkanie DKK dla Dorosłych odbędzie się 20.11.2019 r. o godz. 18.00, a przedmiotem dyskusji będzie książka Agnieszki Gil pt. "Układ nerwowy".

Wygenerowano w sekund: 0.02
5,776,014 Unikalnych wizyt