Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa uytkownika

HasoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
5776081

Spotkanie DKK dla dorosłych

Dyskusyjny Klub Książki
29 kwietnia 2019r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, którego tematem była "Kasacja"Remigiusza Mroza. Książka ta to niby typowy thriller sądowo-prawniczy. Niby… tak naprawdę jest to pełna emocji doskonała sensacja. Mróz w swych powieściach różni się tym od innych autorów, że nie opisuje rozlegle zeznań świadków czy przemówień i posiedzeń sądowych. Nie znajdziemy u niego też wątków obyczajowych i kulturowych. Fabuła napisana jest w prosty, klasyczny i zrozumiały dla wszystkich sposób.
Duet Chyłka- Zordon to oczywiście jeden z najważniejszych punktów „Kasacji”. Joanna Chyłka – kobieta sukcesu, o wysublimowanym guście i niewyparzonym języku, uparta i ostra babka. Kordian Oryńki zwany „Zordon” – młody, uroczo hipsterski aplikant, niedoświadczony idealista, rozpoczyna swoją pierwszą pracę w cenionej kancelarii prawniczej Żelazny&McVay i trafia pod opiekę Chyłki. Można powiedzieć, że są wyraźnym przeciwieństwem. A jednak stworzyli świetny duet, który nadał powieści charakter.
„Kasacja” jest jedną z najlepszych powieści Remigiusz Mroza, ponieważ autor w otchłani prawa i paragrafów jest w swoim żywiole. Klubowiczki z czystym sercem polecają tę pozycję.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 27 maja 2019r. o godz. 14:00. Omawiana będzie książka pt.”„ Temat na pierwszą stronę” Umberto Eco

Wygenerowano w sekund: 0.02
5,776,081 Unikalnych wizyt