Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa uytkownika

HasoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
5776090

Lapbookowe spotkanie z Anią z Zielonego Wzgórza, czyli spotkanie DKK dla dzieci

Dyskusyjny Klub Książki
26 kwietnia 2019r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Tym razem przenieśliśmy się do zaskakującego świata z książki pt. "Ania z Zielonego Wzgórza", autorstwa Lucy Maud-Montgomery.

Było to spotkanie inne niż poprzednie, ponieważ tym razem każdy klubuwicz przyszedł z przygotowanym przez siebie lapbookiem związanym z tematyką rudowłosej bohaterki. Podczas spotkania dzieci wymieniły się swoimi pracami i każdy w skupieniu pilnie odpowiadała na pytania przygotowane przez kolegę czy koleżanki. Każdy lapbook był inny, każdy miał w sobie to coś… Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i starannością.

„Ania z Zielonego Wzgórza” to fascynująca opowieść o małej, rudowłosej zaledwie 11-letniej dziewczynce, która w wieku 3 miesięcy została sierotą. Urodzonej i wychowanej na Wyspie Księcia Edwarda. Ania miała ciężkie dzieciństwo, ale w końcu los się do niej uśmiechnął i „przez pomyłkę” wylądowała u Maryli i Mateusza Cuthbertów w Avolnea. Rodzeństwo bardzo szybką obdarzyło ją miłością jakiej nigdy nie zaznała i której bardzo potrzebowała. Dziewczynka rozpoczęła naukę w szkole, gdzie zdobywała bardzo dobre wyniki w nauce. Ania Shirley wyrosła na piękną i uczuciową kobietę, o miękkim, wrażliwym i cudownym sercu.

Książka te jest niesamowita pod każdym względem, przyciąga nie tylko dużych, ale i małych czytelników. Jest to opowieść pełna, nadziei, ciepła, która bawi i wzrusza jednocześnie, która napełnia optymizmem każdego czytelnika, która uczy każdego radości z własnego życia.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 17 maja 2019r. o godz. 14:00.

Wygenerowano w sekund: 0.02
5,776,090 Unikalnych wizyt