Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa uytkownika

HasoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
5776099

"Lwica" - spotkanie DKK dla dorosłych

Dyskusyjny Klub Książki
Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Oleśnie odbyło się 20 listopada 2018 roku. Omawiano książkę K. Scholes pt. „Lwica”, piękną i ujmującą powieść, która przełamuje stereotypy utrwalone przez historię Elzy – najsłynniejszej do tej pory lwicy.

Główna bohaterka, 32-letnia Emma Lindberg jest naukowcem. Jako siedmioletnia dziewczynka straciła matkę, co mocno wpłynęło na całe jej życie i z czym w dalszym ciągu trudno jej się pogodzić. Mama Emmy, Susan, także była naukowcem. Jako wzięty wirusolog jedzie z rządową misją do Tanzanii, by rozwikłać zagadkę dziwnej epidemii. Podczas pracy niestety rani się zakażoną igłą i zaraża się nieuleczalnym wirusem, a wkrótce umiera. Emma, jako dorosła kobieta, wciąż nie radzi sobie ze wspomnieniami z dzieciństwa. W końcu postanawia wyruszyć w podróż do Tanzanii, by na dobre pożegnać się z przeszłością. Nie przeczuwa jednak, że ten wyjazd może zmienić wiele w jej dotychczasowym życiu. Na Czarnym Lądzie zostaje zaangażowana w poszukiwania zaginionej dziewczynki. Mała Angel pozbawiona matki zabłądziła na pustyni. Okazuje się, że dziewczynką zaopiekowała się… lwica. Czy dzikie zwierzęta są godne zaufania? Czy nieokiełznana przyroda może dać bezpieczeństwo? Czy ludzie mogą żyć w zgodzie z naturą? Te pytania zadaje sobie Emma i ze zdumieniem odkrywa niezwykłą mądrość, jaką rządzi się matka natura.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 11 grudnia 2018 roku o godz. 14:00. Będziemy rozmawiać o książce R. Rienta pt. „Duchy Jeremiego”.


Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Moe czas doda swj?

Dodaj komentarz

Zaloguj si, aby mc doda komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani uytkownicy mog ocenia zawarto strony

Zaloguj si lub zarejestruj, eby mc zagosowa.

Brak ocen. Moe czas doda swoj?
Wygenerowano w sekund: 0.02
5,776,099 Unikalnych wizyt