Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa uytkownika

HasoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
5776101

Czasami kłamię... A Ty? - Spotkanie DKK

Dyskusyjny Klub Książki

Czasami kłamię… Jak każdy. Ale ja otwarcie się do tego przyznaję. Zastanawiasz się, dlaczego to robię? Może dlatego, że mąż już mnie nie kocha… A może dlatego, że jestem w śpiączce? Więc w sumie nie mam nic do stracenia. Ale prawda jest taka, że ja po prostu kłamię. Czasami. A czasami nie. Myślisz, że odgadniesz, kiedy mijam się z prawdą? Spróbuj…

„Czasami kłamię”, książka Alice Feeney była przedmiotem dyskusji podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w Oleśnie 16.10.2018 roku. Lektura, tak zupełnie inna niż dotychczas omawiane, wywołała wśród Klubowiczek niemałe zdziwienie. Pierwsze jej strony zapowiadają bowiem wnikliwą autoanalizę kobiety pogrążonej w śpiączce. Wszystko wskazuje na to, że czytelnik pozna bogate przemyślenia, ale nie zazna szczególnie porywającej fabuły. Tymczasem główna bohaterka, Amber, choć jawi się jako godna współczucia ofiara przemocy fizycznej i wypadku samochodowego, ukrywa coś bardzo tragicznego. Niestety nie może sobie przypomnieć, co to takiego. A może nie chce o tym pamiętać? Lub doskonale pamięta, ale… czasami kłamie…?
Poznajemy Amber jako trzydziestokilkuletnią prezenterkę radiową, która zmaga się z wieloma problemami. Po pierwsze rozpadające się małżeństwo. Po drugie wieloletnie i bezowocne próby zajścia w ciążę. Po trzecie nieporozumienie ze współpracownicą. Po czwarte dziwna relacja z siostrą. Szczegóły tych trudności przedstawia nam sama Amber, która wciąż znajduje się w stanie śpiączki. Kobieta dryfuje w koszmarnym świecie, uwięziona gdzieś pomiędzy rzeczywistością, a coraz bardziej szalejącą wyobraźnią. Oprócz jej relacji poznajemy jeszcze jeden punkt widzenia, którego dostarczają nam fragmenty dziennika małej dziewczynki. Kim jednak jest ich autorka? Czy Amber istotnie jest jedyną poszkodowaną w całej tej sprawie? Co tak naprawdę wydarzyło się w jej życiu? Kto jest bezsilną ofiarą, a kto pozbawionym zasad moralnych katem? I w końcu – czy można zaufać komuś, kto w pierwszych chwilach znajomości przyznaje się do kłamstwa?


Na kolejne spotkanie zapraszamy 20 listopada 2018 roku o godz. 14:00. Będziemy rozmawiać o książce K. Scholes pt. Lwica.

Wygenerowano w sekund: 0.02
5,776,101 Unikalnych wizyt