Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa uytkownika

HasoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
5776042

Życie Pi - spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych

Dyskusyjny Klub Książki
Głębokie refleksje na temat życia, wiary, i walki o przetrwanie we współczesnym świecie towarzyszyły nam podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Oleśnie 23 stycznia 2018 roku. Rozmyślania te były efektem lektury książki Yanna Martela pt. „Życie Pi”.

Bohater książki, kilkunastoletni Piscine Patel, nazywany przez wszystkich po prostu Pi, żyje wraz z rodzicami, właścicielami ogrodu zoologicznego, w Indiach. Chłopiec dorasta w ciągłej bliskości z naturą, w końcu zoo jest niemal jego drugim domem. Wciąż jednak poszukuje czegoś więcej – szuka Boga, odkrywa świat, rozmyśla nad sensem życia, poszukuje odpowiedzi na ponadczasowe pytania o wiarę, miłość, nadzieję i śmierć. Wszystko radykalnie zmienia się, gdy kraj pogrąża się w coraz głębszym kryzysie politycznym. Rodzina Patelów zmuszona jest najpierw sprzedać część dobytku, a w końcu (wraz z częścią zwierząt z zoo) opuścić Indie. Podróż frachtowcem do Kanady nie należała jednak do szczęśliwych. Groźny sztorm zatopił statek, a z katastrofy ocalał tylko Pi oraz… zebra, orangutan, hiena cętkowana, szczur i tygrys bengalski. To niecodzienne towarzystwo podejmuje nierówną walkę z bezmiarem oceanu i sił natury. Jednak w przyrodzie zawsze zwyciężają najsilniejsi. Lub najbardziej sprytni. I tak, na szalupie pozostaje w końcu Piscine oraz tygrys. Dalsza tułaczka po oceanie to codzienny, niekończący się test wytrwałości, umiejętności nawiązywania porozumienia ze śmiertelnym wrogiem, a także poważny sprawdzian wiary i podstawowych ludzkich wartości.

Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 27 lutego wyjątkowo o godzinie 13:30. Będziemy rozmawiać o wyróżnionej nagrodą Nike książce Joanny Bator pt. "Ciemno, prawie noc". Dodatkową atrakcją będzie specjalny seans w Kinie za Rogiem. Na film pt. "Ostatnia rodzina" zapraszamy nie tylko Klubowiczów, ale wszystkich zainteresowanych. Bilet - jedynie 5 zł.

Wygenerowano w sekund: 0.02
5,776,042 Unikalnych wizyt