Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa uytkownika

HasoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
5775990

Jam jest Kuba! Kuba Geniusz - spotkanie DKK dla dzieci

Dyskusyjny Klub Książki
Cześć. Jestem Kuba Kotbrzuch, chodzę do 6 klasy i powiem wam coś, czego nie wie nikt, oprócz mojego najlepszego przyjaciela Nico. Trochę głupio mi się do tego przyznawać – w końcu jestem facetem, ale… zakochałem się! Wybranka mojego serca to najpiękniejsza istota na ziemi. To śliczna, ciemnowłosa, zielonooka Vioooooola… Ach… Wiem, że kiedyś będziemy razem, ale na razie ona nie ma pojęcia o moim istnieniu. Viola chodzi do 7 klasy i po prostu nie zwraca uwagi na takie „dzieciaki”, jak my, szóstoklasiści. Muszę więc wymyślić, co zrobić, żeby moja ukochana wreszcie zwróciła na mnie uwagę. Jak myślicie, co mógłbym wymyślić, by zdobyć serce Violi?

Od tej krótkiej opowieści rozpoczęło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci 19 grudnia 2017 roku, podczas którego rozmawialiśmy o książce Sabine Zett pt. „Geniusz Kuba”. Dość szybko okazało się, że gawęda o losach Kuby snuta przez opiekunkę i uzupełniana wypowiedziami członków Klubu jest… jeszcze ciekawsza niż sama książka!

Zabawne perypetie i szalone pomysły głównego bohatera zainspirowały nas do poważnej rozmowy na temat zarozumiałości, nadmiernej pewności siebie i niebezpieczeństw czyhających w Internecie. Rozmawialiśmy też o naszych wymarzonych zawodach, a także przeanalizowaliśmy wady i zalety różnych ścieżek kariery zawodowej. Spostrzeżenia zostały zapisane w formie mapy myśli. I chociaż „Geniusz Kuba” to opowieść bardzo zabawna, wyciągnęliśmy z niej wyjątkowo pouczające wnioski.

Kolejne spotkanie DKK dla dzieci odbędzie się 19 stycznia 2018 r. (piątek) o godzinie 14:00. Serdecznie zapraszamy!


Wygenerowano w sekund: 0.02
5,775,990 Unikalnych wizyt