Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa uytkownika

HasoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
5775951

"Stowarzyszenie miłośników literatury..." - spotkanie DKK

Dyskusyjny Klub Książki


Każdy otrzymany list, choć jest zjawiskiem występującym coraz rzadziej, nieodmiennie wiąże się ze swoistego rodzaju tajemnicą. Korespondencja, nawet ta spodziewana i oczekiwana zawsze zawiera w sobie element niespodzianki. I chociaż ta zawarta w liście niespodzianka niekiedy jest nieprzyjemna, nie sposób powstrzymać się przed jej poznaniem. Myśli przelane na papier są niejednokrotnie kluczem do zrozumienia ich autora – jego myśli, marzeń i spostrzeżeń. Tradycyjny list ma w sobie jakąś magię, szczególną moc przyciągania.

Taką właśnie ogromną moc przyciągania ma w sobie również powieść M. A. Shaffer i A. Barrows pt. „Stowarzyszenie miłośników literatury i placka z kartoflanych obierek”. Książka omawiana była podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Oleśnie 18 lipca 2016 roku. Autorki stworzyły doskonały kąsek dla wszystkich, którzy kochają czytać. Powieść przepełniona jest optymizmem, ciepłem, radością życia, humorem, ale również głębokimi przemyśleniami i mądrością życiową.

Główna bohaterka, Juliet, jest młodą pisarką, która tuż po wojnie wyrusza w podróż po zniszczonej Anglii, aby promować swą książkę i, być może, znaleźć temat do następnej. Niespodziewany list od czytelnika sprawia, że kobieta dowiaduje się o małej wyspie Guernsey, na której powstało koło czytelnicze o dziwnej i jakże ciekawej nazwie Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek. Stowarzyszenie powstało w sposób przypadkowy – spotkanie jego członków było wymyślonym naprędce pretekstem, który uchronił grupę znajomych przed aresztowaniem. Skąd jednak tak wyszukana nazwa? I co w całej tej historii oznacza placek z ziemniaczanych obierek? Niezaspokojona ciekawość i coraz częstsze listy wymieniane pomiędzy pisarką, a jej czytelnikami, sprawiają, że Juliet decyduje się odwiedzić Guernsey. Przyroda, spokojne życie, cisza małej miejscowości, a przede wszystkim przyjaźń i życzliwość ludzi oraz ich bogata historia zachęcają bohaterkę, by osiąść na wyspie. Kobieta znajduje wreszcie swoje miejsce na ziemi, kopalnię tematów, ale także prawdziwą, serdeczną przyjaźń i miłość.

Na kolejne spotkanie Klubu zapraszamy 22 sierpnia, jak zwykle o godzinie 14:00. Będziemy omawiać książkę Melanii Mazzucco pt. "Taki piękny dzień".
Wygenerowano w sekund: 0.02
5,775,951 Unikalnych wizyt