Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa uytkownika

HasoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
5776036

"Każdego dnia, o każdej godzinie"

Dyskusyjny Klub Książki

24 kwietnia 2015 roku członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki w Oleśnie spotkały się, aby porozmawiać na temat książki Natašy Dragnić, pt. „Każdego dnia, o każdej godzinie”.

Omawiana książka to opowieść o miłości i tęsknocie. O byciu razem wbrew wszelkim przeciwnościom, i o rozstaniach tak bolesnych, że nielogicznych. To historia kobiety i mężczyzny, którzy tak mocno pragną być ze sobą, że przerasta to ich samych.

„Gdy pięcioletnia Dora spotyka po raz pierwszy w przedszkolu Lukę, instynktownie czuje, że ten dzień zaważy na całym jej życiu. Chłopiec również ma niejasne wrażenie, że zdarzyło się coś wyjątkowego, czego jeszcze nie potrafi nazwać. Od tamtego dnia dzieci stają się nierozłączne: na ulicach małego jugosłowiańskiego miasteczka, na molo, na rozległych kamienistych plażach… Kiedy rodzice Dory decydują się na emigrację do Francji, rozstanie okazuje się prawdziwym dramatem. Dora z rozdartym sercem wyjeżdża do Paryża. Zrozpaczony Luka zostaje w Makarskiej, nie potrafiąc zrozumieć, dlaczego mała przyjaciółka go opuściła. Żadne z nich nawet nie przypuszcza, że nie jest to rozstanie na zawsze i że życie szykuje im naprawdę złośliwego figla”.

Debiutancka opowieść Natašy Dragnić zachwyca przesłaniem, ale też zaskakuje stylem. Wielokrotnie powtarzane zwroty, zdania, a nawet całe akapity, sprawiające wrażenie deja vu, choć mają podkreślać niezmienność uczuć i odczuć głównych bohaterów, mogą również irytować i wprawiać czytelnika w lekką dezorientację. Ten nietypowy zabieg stylistyczny powoduje, że czytelnik co jakiś czas dochodzi do wniosku, że „przecież już to kiedyś czytałem!”
Wygenerowano w sekund: 0.02
5,776,036 Unikalnych wizyt