Instytucje wspierające

Całkowita liczba odwiedzin:

Wrześniowe spotkanie DKK - "Lektor" B. Schlink

Dyskusyjny Klub Książki

Życie mężczyzny zrujnowane przez miłość do jednej kobiety. Historia kobiety skrywającej tajemnicę bardziej wstydliwą niż najgorsze zbrodnie. Trudna, budząca kontrowersje miłość. Problem strażniczek w obozach koncentracyjnych podczas II wojny światowej. Dramat odbierania dzieci rodzicom i wychowywania ich w duchu hitleryzmu.
To tematy niełatwe, ale żyjące w podświadomości każdego z nas. Wywołujące pewien niesmak, ale budzące również skrywane głęboko uczucia – poczucie winy, wstydu, potrzebę bliskości drugiej osoby.

Nostalgiczna, wywołująca bunt i niezrozumienie, smutna, zmuszająca do rozmyślań, na długo zapadająca w pamięci – za taką należy uznać książkę Bernharda Schlinka pt. „Lektor” omawianą podczas wrześniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Oleśnie 29. 09. 2014 r.

„Hanna jest piękna, pociągająca i znacznie starsza od piętnastoletniego Michaela, który zakochuje się w niej bez pamięci. Chłopak zaczyna bywać w jej domu. Ich romans szybko przeradza się w namiętność, a częścią miłosnego rytuału staje się czytanie książek - on zostaje jej lektorem, ona dzięki niemu mniej dotkliwie odczuwa samotność. Pewnego dnia znika bez śladu. Mija kilka lat. Michael, już student prawa, spotyka Hannę na sali sądowej. W trakcie procesu poznaje mroczną przeszłość swojej ukochanej. Stopniowo uświadamia sobie, że Hanna, strażniczka w obozie koncentracyjnym, ukrywa prawdę, której wstydzi się bardziej niż popełnionych zbrodni.”

5,776,112 Unikalnych wizyt