Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa uytkownika

HasoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
5776037

Ostatnio czytałam... - czyli spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Dyskusyjny Klub Książki
28 kwietnia 2014 roku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem dyskusja nie dotyczyła jednej konkretnej książki. Spotkanie zostało poświęcone omówieniu książek ostatnio przeczytanych przez Klubowiczki. Zgromadzone panie przedstawiły pokrótce tematykę tych książek i podzieliły się swoimi wrażeniami po ich przeczytaniu. Wśród tytułów wymienionych przez Klubowiczki pojawiły się między innymi:

- „Usteczka” Poli Kinski opowieść, w której córka słynnego aktora czterdzieści lat po zakończeniu chorej relacji z ojcem rekonstruuje proces swojej powolnej degradacji, zamieniania się w lalkę. Książka ukazuje, ile hipokryzji jest w głoszeniu nietolerancji dla pedofilii. W rzeczywistości amator seksu z dziećmi, także własnymi, może latami funkcjonować bezkarnie przy niemym społecznym przyzwoleniu. Wystarczy, że jest kimś ważnym. Posiada władzę, pieniądze albo geniusz.

- „Ciemno, prawie noc” Joanny Batorpowieść z elementami horroru, romansu, baśni, kryminału, wreszcie z autentycznym wątkiem z II wojny światowej i tworzącym monumentalną oprawę Zamkiem Książ. Osadzona, po raz kolejny w przypadku Bator, w wałbrzyskich realiach, okazuje się przede wszystkim książką o złu. Wszechobecnym, nie do zlikwidowania i nie do ominięcia. Złu w najczystszej postaci, ale i tym wyglądającym całkiem niewinnie pod płaszczykiem chorobliwie utożsamianej z katolicyzmem polskości.

- „Fastryga” Grażyny Jagielskiejmroczne studium przemocy w rodzinie, konsekwentnie ukazywane z dwóch perspektyw - sprawcy i ofiary. Wyłania się z niego obraz zakleszczonego świata, który rządzi się niepojętymi dla postronnych regułami i z którego nie ma ucieczki. Hipnotyczna narracja bezlitośnie wciąga w spiralę fizycznych i psychicznych tortur, jakich doświadczają bohaterki, w atmosferę paraliżującego strachu i ciągłego napięcia.

- „Japońska parasolka” Rani Manickiejprzesycona wschodnim mistycyzmem, na poły bajkowa historia życia i śmierci ciemnoskórej Parvathi. Szesnastoletnia, marząca o miłości dziewczyna, zmuszona do ślubu z nieznanym jej mężczyzną, opuszcza dom i ukochaną matkę. Rozczarowany, żyjący wspomnieniami mąż nie jest w stanie obdarzyć uczuciem młodziutkiej połowicy, Parvathi znajduje jednak bratnią duszę w Maji - cejlońskiej kucharce, szamance i uzdrowicielce. To dzięki jej ciepłu i zrozumieniu, dziewczyna znosi cierpliwie swój los, by nieoczekiwanie, w wojennym zamęcie, poznać wreszcie, czym jest prawdziwa miłość.

- „Tajemnica amuletu” Jane Johnsonpowieść splatająca przeszłość z teraźniejszością. Ojciec Isabelli, archeolog, umierając, zostawia jej zagadkę do rozwiązania. W skrzyni znajduje Isabella plik papierów i tajemniczy afrykański amulet. Nie ma jednak pojęcia o jego pochodzeniu i przeznaczeniu, dopóki nie wyjeżdża na wycieczkę do Maroko, gdzie dowie się, w jaki sposób trafił on w ręce ojca. Kiedy amulet zostaje zniszczony, a Isabella ledwo uchodzi z życiem, zaczyna się obawiać, dokąd doprowadzi ją własna ciekawość i chęć poznania prawdy.


Wygenerowano w sekund: 0.02
5,776,037 Unikalnych wizyt