Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa uytkownika

HasoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
5776072

Kolejne kosmiczne spotkanie na DKK dla dzieci w Ćwikowie

Dyskusyjny Klub KsiążkiNa pierwszym w tym roku spotkaniu DKK dla dzieci, które odbyło się 16. 01. 2014 r. rozmawialiśmy o książce Grzegorza Kasdepke pt. „Potworak i inne kosmiczne opowieści”. Wcześniej już spotkaliśmy się z sympatycznym Kosmitą omawiając „Wakacje Potworaka”. Książka tak spodobała się uczestnikom DKK, że postanowili wrócić do przygód swojego ulubionego Ufoludka.

„Potworak i inne kosmiczne opowieści” to zbiór zaskakujących opowiadań o wydarzeniach związanych z pobytem na Ziemi Ufoludka, czyli tytułowego Potworaka. Skąd ta zaskakująca wizyta? No cóż – przecież każdy marzy o egzotycznych wakacjach. Kosmita również. Potworak udał się więc do biura podróży i powiedział, że chciałby spędzić dwuletnie wakacje na prymitywnej planecie w rodzinie tubylców. Zaoferowano mu Ziemię.
Ufoludek jednak nie próżnował na wakacjach – przede wszystkim sprowadził całą masę wynalazków, bez których nie potrafiłby egzystować, ale postarał się również o ułatwienie życia i pracy ludziom – na przykład rozmnożył listonosza, by mu ułatwić pracę. A najważniejsze, że narobił bardzo dużo zamieszania i wywrócił do góry nogami życie ziemskiej rodziny, u której się zatrzymał. Prawdziwy z tego kosmity Potworak.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 27. 02. 2014 roku. Dyskutować będziemy o książce „Koniec świata i inne opowiadania” autorstwa Tove Jansson.

Wygenerowano w sekund: 0.02
5,776,072 Unikalnych wizyt