Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa uytkownika

HasoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
5776034

"Przystupa" - spotkanie DKK w Oleśnie

Dyskusyjny Klub KsiążkiLipcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki miało niecodzienny charakter. Dzięki gościnności Marii Bil - jednej z Klubowiczek, odbyło się w wyjątkowej scenerii jej pięknego ogrodu. Urokliwa altanka i miła atmosfera sprzyjały konstruktywnej dyskusji nad książką Grażyny Plebanek pt. „Przystupa”.

Tytułowa Przystupa to „prosta dziewczyna ze wsi”, która ze względu na chęć poprawy warunków i jakości życia, wyrusza „w wielki świat”. Los rzuca ją najpierw do Warszawy, potem do Sztokholmu, gdzie zatrudnia się jako sprzątaczka. Młodziutka Polka nie tylko sprząta i odświeża wnętrza domów, ale też wydobywa na światło dzienne stare, mroczne tajemnice, pokryte grubą warstwą wieloletnich niedomówień. „Z perspektywy kosza na śmieci przyglądamy się seksualnym ciągotom, przemocy i namiętności, pragnieniu władzy i obsesji robienia kariery, wzlotom i upadkom ludzi sławnych i zwyczajnych”.

Książka wywołała wśród czytelników mieszane emocje. Jednych oburza stereotypowy obraz ludzi ze wsi – głupich, zahukanych, zacofanych i naiwnych. Inni doceniają zdumiewającą trafność w opisie próżności i prymitywizmu cywilizowanego „wielkiego świata” i jego mieszkańców. Przede wszystkim jednak „Przystupa” to opowieść poruszająca wiele ważnych kwestii, wymagających głębszej refleksji i przemyślenia.

Wygenerowano w sekund: 0.02
5,776,034 Unikalnych wizyt