Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa uytkownika

HasoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
5776067

Wiersze Juliana Tuwima na DKK w Ćwikowie

Dyskusyjny Klub KsiążkiKolejne spotkanie DKK w Ćwikowie odbyło się 27. 06. 2013 r. Tematem dyskusji były „Wiersze” Juliana Tuwima. Rok 2013 ogłoszony został rokiem Juliana Tuwima. W związku z tym klubowicze wybrali się w podróż po cudownej i zabawnej krainie najpiękniejszych wierszy tego poety.

Omawiana poezja dla dzieci jest napisana językiem dowcipnym, utwory przedstawiają jakiś fragment rzeczywistości, wiele wierszyków ma ukryty morał lub przesłanie. Poeta nie moralizuje, choć jego utwory są pełne praktycznych rad i wskazówek, nie krytykuje, ale uczy zrozumienia i szacunku dla inności, w żartobliwą formę ubiera ważne prawdy i wiedzę o świecie.
Wiersze Juliana Tuwima sprawią przyjemność wszystkim jego wielbicielom: nie tylko dzieciom, ale też dorosłym. Każdy z radością przeczyta o roztargnionym panu Hilarym, rozbrykanym Murzynku Bambo czy Lokomotywie.

Oprac. Paulina Fic
Wygenerowano w sekund: 0.02
5,776,067 Unikalnych wizyt