Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa uytkownika

HasoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
5776058

"Pięciopsiaczki" na DKK w Ćwikowie

Dyskusyjny Klub KsiążkiTematem kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, które odbyło się 23. 05. 2013 roku w Ćwikowie była książka Wandy Chotomskiej pt. „Pięciopsiaczki”.

W domu Karola, Karoliny, ich rodziców i babci dochodzi do niecodziennego zdarzenia - suczka Balbina rodzi pięcioro szczeniąt – cztery pieski i jedną suczkę. Z racji ilości piesków, babcia nazywa je –„Pięciopsiaczkami”. Małe czworonogi niestrudzenie broją przez cały dzień. Ale wszystko się im wybacza – w końcu to jeszcze dzieci. Psie dzieci. Przed ich właścicielami – sympatycznym rodzeństwem, Karoliną i Karolem, stoi nie lada zadanie: trzeba pięciopsiaczkom znaleźć nowy dom! Dzięki sympatycznym sąsiadom i znajomym szybko udaje się znaleźć dla każdego pieska nowego opiekuna.

Omawiana bajka okazała się strzałem w dziesiątkę, bo również uczestników dyskusji było pięcioro. W związku z tym młodzi miłośnicy książki nazwali więc siebie „Pięcioraczkami”, a panią która towarzyszyła w dyskusji, nazwali mamą Balbiną. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że jest to wesoła i ciekawa książka, poprzeplatana wierszykami, która poza tym, że bawi, uczy odpowiedzialności i miłości do stworzeń słabszych od nas.

Kolejne spotkanie odbędzie się 13 czerwca 2013 r. o godz.14.00. Tym razem będziemy rozmawiać o książce Beaty Ostrowickiej pt. „Ale ja tak chcę”.

Oprac. Paulina Fic
Wygenerowano w sekund: 0.02
5,776,058 Unikalnych wizyt